Про автора


                                                                    Привіт,  я Олександр Заремба, або для друзів Haiduk
Цей блог веду переважно я.
Коротко про себе
Народився в 1978 році  в   Московської області (ага і таке буває), хоча всі діди\прадіди з Кам'янця.
В Україні постійно мешкаю з 1988 року.
Після закінчення школи навчався в Кам'янець-Подільському національному університеті, на історичному факультеті, закінчив його в 2000 році. В 2003 - 2007 роках навчався в аспірантурі того ж університету по спеціальності "Історія України." Тема над якою працював - "Армія УНР і українське селянство". Так вперше більш тісно стикнувся з темою перших визвольних змагань.  Недописана дисертація так і лежить на полиці, натомість ідея на базі напрацьованого матеріалу запулить реконструкцію ДА УНР проросла і "вродила" такими проектами  як ГВІР "Чота пішої розвідки 3-ї Залізної дивізії  ДА УНР"  та фестиваль "Остання столиця". 
Ще з часів навчання в університеті і практично до останнього часу активно займався екскурсійною діяльністю, можливо дехто з читачів знає мене саме як екскурсовода. На жаль останніх пару років часу на це катастрофічно не вистачає.
З 2011 року працюю в Кам'янець-Подільському державному історичному музеї заповіднику. В 2016 році став його директором.
В далекому 1997 році з колегами створили студію історичного фехтування. Згодом  фехтування ставало все менше, інтересу до матеріальної культури минулого все більше.  
В реконструкції з 2002 року. Перша реконструкторська група - Київський реєстровий козацький полк.  
З 2007 року з групою друзів та однодумців оформились в громадську організацію "Кам'янець Подільське військово-історичне товариство". Регулярно беремо участь в історичних фестивалях України,  Польщі, Чехії та інших країн. Організовуємо власні заходи в нашому місті.
У фокусі наших інтересів - Кам'янець першої третини XVII ст. ( в КПВІТ це група "Подільска піша рота" - відтворюємо гайдуків з залоги замку)  та військові формації часів Першої світової та перших визвольних змагань (групи "434  подольская дружина государственного ополчения" та "Кулеметний відділ  ДА УНР".)

Метою своєї діяльності бачимо побудову містка між офіційною історичною наукою (що на нашу думку часто є занадто академічною) і пересічними громадянами. Переконання останніх в тому що історія  значно ближче ніж здається,  торкається кожного та важлива зараз як ніколи.
На сторінках блогу плануємо ділитись своїм досвідом та накопиченим матеріалом, а також шукати однодумців.

Коментарі

Популярні публікації